Дніпропетровськ - Місто твоїх мрій

Фотоальбом міста Дніпропетровська

Фонтани - Місто твоїх мрій

Муза

Містяни називають Дніпропетровськ містом фонтанів. Нещодавнє опитування, проведене місцевими журналістами, свідчить про те, що мешканці пишаються своїми фонтанами і вважають їх однією з окрас рідного міста. Сьогодні у Дніпропетровську більше 10 фонтанів. Найстаріший з них знаходиться біля театру опери та балету, він має поетичну назву „Муза”.  Всередині фонтану наче у театральній ложі розмістилася муза театру, а поряд з нею глядачі театральних вистав у вигляді струменів води різної довжини. Увечері ці струмені розфарбовуються у жовтий, червоний, синій та зеленій кольори, оскільки фонтан підсвічується. Більше того, водяна композиція ще й здатна виконувати різні мелодії, адже фонтан біля театру музичний.

 

Маленькій принц

Фонтан у парку ім. Лазаря Глоби має назву „Маленький принц” – ця композиція посвята однойменному твору Антуана де Сент-Екзюпері. На земній кулі посеред паркового озера розмістився маленький принц, поряд з ним прямо з води виринають струмені фонтану. „Всі дорослі спочатку були дітьми, але мало хто з них про це пам’ятає”, написав у присвяті до своєї книги „Маленький принц”  Антуан де Сент-Екзюпері. Фонтан знаходиться у такому місці, де дорослі поринають у дитинство, а діти у розваги: поряд з ним дитяча залізниця, дитячий майданчик, каруселі та багато інших розваг.

 

Купідон

Найменший фонтан міста має назву „Купідон” на честь бога кохання. Він розташований на алеї Закоханих, яку дніпропетровці вважають місцем любовних зізнань. Фонтан знаходиться посеред алеї - Купідон з луком та стрілою начебто буяє над струменями води, він націлений на кожного, хто стане поряд, щоб запалити у серці вогонь кохання. Безпосередньо під стрілами Купідона знаходиться так званий рушник кохання з відбитками чоловічої та жіночої стопи. У Дніпропетровську кажуть, що цей рушник наділений неабиякою силою – він може помирити закоханих, що посварилися та навіки поєднати люблячі серця. Вихідними біля фонтану завжди людно - сюди приїздять молодята, щоб стати на рушник та потрапити під стріли Купідона.

 

Білий лебідь

Одна з головних окрас дніпропетровської набережної музичний фонтан „Білий лебідь”. Цю композицію, розташовану прямо у водах могутнього Дніпра, можна назвати унікальною. Фонтан рухається навколо осі і постійно змінює форму, виникає враження, що білий лебідь махає крилами. Увечері водяний птах змінює окрас, його крила і жовті, і червоні, і зелені – такий ефект дає система підсвічення струменів. До речі, загальна довжина кожного струменя понад 50 метрів. Цей диво-фонтан добре видно з правого та лівого берега Дніпра, чудовий вид відкривається на „Білого лебедя” з Нового мосту.

 

Водяна сфера

Ще одна родзинка міської набережної – фонтан „Водяна сфера”. Композиція у формі кулі розташовано поряд з зеленими зонами, на яких часто відпочивають містяни та гості Дніпропетровська. У вітряну погоду краплі прохолодної води досягають зелених зон, освіжаючи відпочивальників. Особливо з цього фонтану тішаться діти – він з усіх сторін однаковий і з усіх сторін освіжає прохолодою.

 

Лілія

„Лілія” – фонтан у центральному сквері ім. Леніна. Він розташований посеред дерев та квітів, по формі нагадує лілію, тому й має таку назву. Цей фонтан також підсвічується, тому увечері пелюстки лілії змінюють колір - в цей час водяна квітка особливо гарна. Напередодні нового року, коли сквер перетворюється на казкове містечко з різноманітними казковими героями і  Дідом Морозом та Снігуронькою, фонтан теж змінюється. Взимку це все та ж лілія, проте зроблена з сотень різноманітних новорічних вогників, так званий зимовий фонтан з гірлянд.

 

Джерело

Фонтан „Джерело” знаходиться у центрі Дніпропетровська – цей водограй справжня окраса міста. Струмені води різної довжини виринають прямо з-під землі, виникає враження, що підземне джерело пробивається назовні, щоб помилуватися красою реконструйованого Катеринославського бульвару, на якому і розташований фонтан. Ця водяна композиція справжнє джерело радості та натхнення для городян та гостей міста. Особливо ж її вподобала молодь, юнаки та дівчата полюбляють влаштовувати на бульварі змагання, перестрибуючи через струмені води, а ще бавляться, бігаючи між бризами фонтану босоніж.

 

Фонтан „Сцена” знаходиться біля музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка. Струмені води різної довжини наче обрамляють сцену, яка розташувалася просто неба - вони виконують роль водяного оркестру, що знаходиться між акторами та глядачами. На цих підмостках у День міста дають театральні вистави. По завершенню реконструкції Театрального бульвару, центр якого прикрашає фонтан, на цій сцені гратимуть оркестри і виступатимуть творчі колективи міста.

 

Каскад

Найкращим у місті краєвидом можна помилуватися біля фонтану „Каскад” на оглядовому майданчику парку ім. Тараса Шевченка. Його струмені каскадом спадають з узвишшя, прагнучи поєднатися з річкою, яка тече внизу. Ця водяна композиція посвята рідному місту, яке як і фонтан спадає з центрального пагорба до берегів сивого Дніпра. На майданчику у прохолоді фонтану, серед дерев і квітів містяни на гості Дніпропетровська полюбляють робити фотографії на згадку: звідси видно і Набережну, і річку, і мости, і житлові будинки лівого берега.

 

Арка кохання

Фонтан „Арка кохання” прикрашає оновлену лівобережну набережну - водограй не випадково має таку назву, адже розташований у місці, яке вже давно вподобали молодята. Водяна композиція знаходиться у центрі оглядового майданчика, який по формі нагадує обручку. Створюють арку шістдесят п’ятиметрових струменів - по тридцять з кожного боку, поряд з аркою ще сорок вісім струменів різної висоти - вони символізують собою хвилі Дніпра. Найвідчайдушніші молодята з допомогою „Арки кохання” перевіряють свої почуття на міцність – у день весілля вони, міцно взявшись за руки,  пробігають під бризами води. Поряд з фонтаном кам’яний весільний диван, у Дніпропетровську кажуть, що одинокі молоді люди, які на ньому посидять, обов’язково знайдуть собі пару.  
Оглядовий майданчик теж улюблене місце відпочинку дніпропетровців, звідси відкривається чудовий вид на правий берег Дніпра.

 

Сцена

Фонтан „Сцена” знаходиться біля музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка. Струмені води різної довжини наче обрамляють сцену, яка розташувалася просто неба - вони виконують роль водяного оркестру, що знаходиться між акторами та глядачами. На цих підмостках у День міста дають театральні вистави. По завершенню реконструкції Театрального бульвару, центр якого прикрашає фонтан, на цій сцені гратимуть оркестри і виступатимуть творчі колективи міста.